islak-hamburger-malzemeleriDışarıya çıktığımız zaman ilk işimiz fast-food’a uzanmak oluyor. Bugün dışarıda ne yiyelim sorusuna cevabımız çoğunlukla hamburger oluyor diyebiliriz. Kendimizi bir an da o fast-food dükkanlarında buluyoruz. Büyük boy patates, büyük boy kola ve o kocaman hamburger önümüzde beliriyor. Haksız da sayılmış olmuyoruz bu lezzetleri yerken. Hem lezzetleri mükemmel hem de yemesi zevkli oluyor. Kısacası hamburger vazgeçilmez bir lezzeti sunuyor bizlere. Bu her zaman her yerde yediğimiz bir yiyecek. Peki ıslak hamburgeri duydunuz mu? Her ne kadar duyanlara garip gibi gelse de böyle bir lezzet gerçekten var. İlk duyduğum zaman biz de oldukça şaşırmıştık. Tadını denediğiniz zaman, bu zamana kadar neden yemediğinizi kendinize soruyorsunuz.

Yolunuz nereye düşerse düşsün kolaylıkla bulunan bir lezzet. Her ne kadar ismi sizi ürpertse bile tadı şahane. Öncelikle bildiğimiz köfteden yapılıyor. Maydanoz, soğan, yumurta gibi köftenin içine konulan malzemelerden konuluyor. Ekmeklerimiz ise hamburger ekmekleri. Sarımsak, ketçap, salça, sıvıyağı, tuz ve karabiber sayesinde ıslak hamburgerin, ıslama kısmında olan sosu hazırlıyoruz. Ekmeği bu sosun içine batırarak, daha sonra da köfteyi içine koyarak ıslak hamburgerimiz hazır oluyor.

islak-hamburger-neyden-yapilir

Bakacak olursak bu lezzeti dışarıda yemek daha mantıklı geliyor. Sokaklarda bu lezzeti yapan bir çok insan bulabilirsiniz. Her adımda hamburger dükkanları veya büfeler bulabilirsiniz. Şöyle bir göz gezdirdiğiniz zaman artık bu tür lezzetlerin sadece dükkanlarda olmadığını da görebilirsiniz. Büfelerde çok daha revaçta olan bu tür hızlı yiyecekler, bir o kadar da nefis lezzete sahip oluyorlar.

Islak hamburgeri bahsettiğimiz gibi çoğu yerde bulabilirsiniz. Kendine yalnızca iki lokmada hayran bırakacak diyebiliriz. Sadece bu nefis yiyeceği yemek için bile dışarı atabilirsiniz kendinizi. Sıcak ve güzel yapan yerler bulabilirseniz, her gece dışarıda yemek için can atacaksınız.