Her çeşit damak tadına alışığız. Farklı şeyler yemeyi genellikle seviyoruz. O yüzden yeni lezzetler denemeye açığız. Yengen tost için de bunlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle evlerimizde yapılan bir lezzettir tost. Sabah kahvaltıyı geçiştirmek için hemen tost makinesine koyarız ekmeği, sonra da afiyetle yeriz. Yengen tost içinse, malzemesi fazla tost diyebiliriz. Malzemesi bol olduğu kadar lezzeti de o kadar fazla. Bu lezzeti deneyeceğiniz zaman tadından vazgeçemeyeceksiniz.

Aslına bakarsanız evde kendinizin de yapabileceği güzel bir lezzettir yengen. Zaten pek de uğraştıran bir durumu olmadığı için kendiniz istediğiniz kadar malzeme ile istediğiniz tatta yapabilirsiniz. Böylece daha çok zevkini çıkaracaksınız. İçine koyulan malzemeler aslında uzak olmadığımız ürünler; kaşar peynir, domates, biber, salam, sucuk, sosis, ketçap ve mayonez. Tabi iki tost ekmeğinin arasında oluşuyor bu lezzet. Her şeyi hallettikten sonra tost makinesine de bastırınca, bunu yememek elde olmuyor. Evde yiyebildiğiniz gibi dışarıya çıktığınız zaman da yiyebilirsiniz elbet. Her yerde bulabilirsiniz dersek pek de yalan söylemiş olmayız. Herkesin aşina olduğu ve tükettiği bir lezzet olduğu için, ulaşılması da o oranda kolay.

Yapımı ve içindeki malzemeler yüzünden Ayvalık tostu ile neredeyse birebirdir. İkisi de aynı lezzete sahiptir. Ayvalık tostunun içine koyulan malzemede rus salatası ve turşu eklenebilmektedir. Bakacak olursanız yengen tostun içine de koyabilirsiniz turşuyu. Lakin en önemli malzeme ayrımı rus salatasında bir araya gelmektedir. Böylelikle Ayvalık tostu ve Yengen tost bu şekilde iki ayrı lezzet olarak karşımıza çıkar.

Bazı lezzetlerden vazgeçemediğiniz gibi bu tosttan da vazgeçemeyeceksiniz. Nedeni ise hem dışarıda rahat şekilde bulunabilecek bir lezzet olması hem de evimizde rahatlıkla yapabiliyor olmamız. Artık dışarıya çıktığınız zaman yiyecek bir şey düşünmeden yengen tostu deneyeceksiniz.