Son zamanlarda oldukça fazla değişik yiyecekler tanımaya başladık. Bunu kimi zaman evde olan şeyleri birleştirerek, kimi zaman ise aklımıza o an geldiği şekilde yaparak buluyoruz. Çikolatayı kuşkusuz ki hepimiz çok seviyoruz. Canımız her istediğinde kaşık kaşık yediğimiz bu lezzet şüphesiz ki bizi çok mutlu ediyor. Yerken mutlu olduğumuz bu lezzet artık ekmeğimizin arasına ve o ekmek de tost makinesine giriyor. Tost makinesinde ısıtılan bu ekmek, içindeki çikolata ile birlikte eriyor. Haliyle bu da bizim ağzımızı sulandırıyor.

cikolatali-tost-nasil-yapilir

 

Tatlı tost mu olur düşüncesi insanın aklında bir soru işareti olarak kalıyor. Bu zamana kadar hiç denemediğimiz bir tadı denemekten çekiniyoruz. Bu yüzden önce bir duvar örsek bile önümüze, bir kere tattıktan sonra, vazgeçilmez yiyeceğimiz oluyor. Aslına bakarsanız bu tostu zenginleştirme imkanınız da var. İçine istediğiniz, sevdiğiniz birkaç meyve de koyarak bu lezzeti zenginleştirebilirsiniz. Baktığımız zaman çocukların yiyeceği bir lezzet olarak gözüküyor. Fakat çocuklardan daha çok büyükler tüketiyor bu tatlı tadı. Çıktığınız vakit sokaklarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu lezzeti herkes yapmaya başladı. Evde yaptığımız ile pek farkı olmuyor elbet. Ama yine de dışarıda bu işi mükemmel yapan yerlerin olduğunu unutmamak gerekir. Her an canınız çektiği zaman kolaylıkla ulaşıp veya yapabileceğiniz bu yiyeceği günde üç öğün bile tüketebilirsiniz.

Eğer denememişseniz hemen kalkıp denemenizi tavsiye ederim. Çikolata zaten mutluluk kaynağı olan bir yiyecek, bir de sıcak sıcak ve ekmeğimizin arasında bize sunuluyorsa o zaman tadından yenmiyor. Şu an bile okurken canınız inanılmaz bir şekilde çekiyor. O yüzden yapmanız gereken şey mutfağa gidip kendinize bir adet çikolatalı tost yapmak. Saat kaç olursa olsun bu aperatif sizi olduğunuzdan daha fazla mutlu edecektir.