Artık günümüzde hemen hemen her sokakta karnımızı doyurabileceğiniz bir yer bulabiliyoruz. Fakat her ne kadar pratik olsa da ne kadar severek yesek de fastfood ya da diğer hazır yemeklerden sıkılabildiğimiz gibi sıkılmasak da vücudumuzun düzenli işleyişi için sağlıklı yiyecekleri tercih etmemiz gerekiyor.

Şişli iş hayatının yoğun olduğu, İstanbul’un önemli ilçelerinden biri. Yoğun iş temposu arasında çalışan kişiler ya da öğrenciler çabuk bir şekilde karınlarını doyurmak için fastfood tüketimine ağırlık vermekteler. Fakat artık düzgün, sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli yemekler yemek istersiniz Badem Cafe tam size göre.

sisli-badem-cafe

 

Badem Cafe açıldığı ilk zamanlarda ismindeki cafe sıfatına uygun olarak, aperatif lezzetler ve badem şekerleri hazırlamaktaydı. Fakat konukların sunulan lezzetleri oldukça beğenmeleri ve cafe sahiplerinin oldukça hünerli olmaları, Badem Cafe’nin hamur işi lezzetlerinin yanında ev yemekleri sunmasına da zemin hazırladı.

Şişli’de ev yemekleri yapan lokanta arayışına girerseniz; Badem Cafe sizi oldukça mutlu edecektir. Kafenin oldukça zengin bir menüsü var. Bir aile işletmesi olduğu için ailenin her üyesinin ayrı bir hüneri, sunulan lezzetlere yansıyor. Mekanın sıcaklığı sadece menüsünün ev yemeklerinden oluşmasından ötürü değil; dekorasyonu da sanki lokantaya ya da bir kafeye gitmiş gibi değil de misafirliğe gitmişsiniz gibi keyif veriyor. Yani yoğun iş temposunda, öğle aranızda Badem Cafe’ye misafirliğe gidebilir, zengin menüsünden damak tadınıza uyan güzel bir tabak hazırlayabilir, bu esnada sizin gibi misafirliğe gelen diğer kişilerle sohbet edip kafanızı dağıtabilirsiniz.

Badem Cafe’nin zeytinyağlıları müdavimi olan kişilerin vazgeçilmezi. Mevsiminin sebzeleri ve kaliteli yağ kullanarak yapılan yemekler kendine hayran bırakıyor. Bunun yanında ızgara, et yemekleri, pilav makarna gibi yardımcı yemekler, kek ve börek gibi hamur işleri, çeşitli salatalar, yöresel yemekler, içinizi ısıtacak çorbalar bulunmakta. Sunmuş oldukları menü her gün hemen hemen değiştiği ve çok çeşitli olduğu için, öğlen yemeğinizi ziyafete çevirebilirsiniz.

sisli-ev-yemegi

Badem Cafe yakın çevresine paket servisi de yapmakta. 0212 240 27 37 numaralı telefondan ulaşarak, yemeğinizi yerinizde yiyebilirsiniz.

Belirttiğimiz gibi klasik sokak yemeklerinden sıkıldıysanız ya da her yerde temiz mi, güzel mi, malzemesi kaliteli mi gibi endişelerinizden dolayı yemek yiyemiyorsanız Badem Cafe, kendi evinizin titizliğinde, lezzetli yemekler yiyebileceğiniz bir mekan.

badem-cafeYemeğinizi yedikten sonra, gerek şık dekorasyonlu kafenin içinde veya kapının önündeki masalarda kahvenizi-çayınızı içebilirsiniz. Kahvenin-çayın yanında ikram edilen birbirinden lezzetli kurabiyeler kendilerini öyle sevdiriyor ki yanınızda götürmek için almak istiyorsunuz.

Badem Cafe ‘nin porsiyonları oldukça doyurucu, aynı oranda fiyatları da makul.

Unutmadan; Badem Cafe sipariş olarak da yemek hazırlamakta. Yani önceden sipariş vererek, davetleriniz ya da özel günleriniz için Badem Cafe’nin lezzetlerini sunabilirsiniz.

Abide-i Hürriyet Caddesi No: 41/B Şişli İstanbul