Günlük hayatta her zaman bize cazip gelen yiyecekleri yemekten zevk alıyoruz. Bunu söylemek mümkün. Bize kolay gelecek yemekleri yapmanın, açıkçası bizim de işimize geldiğini söyleyebiliriz. Evde yaptığımız o nefis yiyeceklerden, dışarıdan söylediğimiz zaman veya dışarıda yediğimiz zaman aynı tadı almak pek mümkün olmuyor. Kimi zaman denk geldiğimiz olsa bile, çoğu zaman o tada ulaşamıyoruz. Bu lezzetlerden bahsedeceğimiz zaman akla ilk gelen lezzet; piliç çevirme.

Tavuk, genellikle dışarı çıktığımız zaman aklımıza gelen ilk lezzet. Hem daha sağlıklı hem de doyurucu bir lezzet. Tavuğun yapımındaki en önemli özellik kesinlikle temiz olması. Her yerde yapılan bu lezzet, temiz olmadıktan sonra pek de cazip gelmiyor gözümüze. Tavuk, özellikle çocuklar için de faydalı ve sağlıklı bir yiyecek. Çocukların son dönemlerde oldukça fazla tükettiği ve ağızlarından düşüremediği bu tat çocukların olduğu kadar büyüklerin de dilinde.

pilic-cevirme-nedir

Her yerde oldukça fazla satılan ve tüketilen bu lezzete ulaşma imkanımız da çok fazla. Hem eve sipariş etme imkanımız mevcut, hem de adım attığımız yerde bulmamız kolay. Herkesin de severek yediği, kimi zaman soslu kimi zaman sossuz efsane bir lezzet. Sokaklarda yürüdüğümüz zaman dükkanların camlarında, o dönen hali tok olsak bile bizim iştahımızı arttırıyor. Aslına bakarsanız evde yapmak da çok kolay. Ama biz biraz hazıra alışmış insanlar olarak kolaya kaçıyoruz. Yoksa yapılan işlemin tavuğu fırına atmaktan başka bir sıkıntısı yok.

Alacağınız veya eve sipariş edeceğiniz piliç çevirmenin yanında yapacağınız pirinç pilavı ve ayran mükemmel bir üçlü olacak. Her an durup durup aklınıza ve damağınıza bu tat gelecek. Size tavsiyem şudur ki; bilmediğiniz veya kuytu köşede olan yerlerde yemeyin. Ama temiz ve güvenilir bir yer bulursanız da kaçırmayın.