izmir-salcali-kofte

 

Kocaeli Tepecik’te bulunan Doy Çık Lokantası, henüz birkaç aylık bir işletme olmasına rağmen sunduğu lezzetler ile Kocaeli’de ev yemeği yapan lokanta listesinde ilk sıralara yerleşti.

Açılalı sadece 4 ay gibi kısa bir süre geçen Doy Çık Yemek Salonu sağlıklı ve hafif lezzetler sunuyor. Hem ev yemekleri, hem de ızgara yemekler yapan Doy Çık, rakiplerinin arasında fark yaratıyor.

ev-yemekleri

Doy-Çık Lokantası Fatma Keskiner hanıma ait. İzmit’te ev yemeği yapan lokanta ararsanız burası sizin için uygun olacaktır. Ülkemizin birçok şehrinde artık Türk mutfağından ziyade yabancı mutfakları lezzet düşkünlerine sunan mekanlar açılmakta ve yeni nesil hemen hemen bu yiyeceklerle büyüyor. Sadece kendi ülkesinin yiyeceklerini bilip, farklı lezzetlere kendini kapatan kişiler olmamalıyız. Fakat modaya uyup, sadece dünya mutfakları ile beslenmek pek de doğru değil.

Türk mutfağının en önemli yapıtaşlarından biri olan sulu yemekler güzel ve özenle yapıldığında hepimizin vazgeçilmezi oluyor. Fatma Keskiner, Türk mutfağını ve özellikle ev yemeklerini ön plana çıkarmak istiyor. Bu sebeple lokantasını açmış. Fatma hanım lokantayı açmadan önce kahvaltı salonu açmayı düşünüyormuş. Fakat daha sonra fikrini değiştirip ev yemekleri lokantası açmış.

ey-yemegi-kocaeli

Fatma Hanım’ın ulaşmak istediği kitle çalışan insanlar ve öğrenciler. Tek başına yaşayan kişiler ya da öğrenciler tencere yemeklerine çoğu zaman hasret çekiyor. Fatma hanımın yapmış olduğu yemekler hemen hemen herkesin evinde pişen yemeklere çok benziyor. Sıradan, herkesin aşina olduğu ama çok lezzetli yemekler Doy Çık Lokantası’nda sizleri bekliyor.

Tencere sulu yemeği olduğu için lezzetli olduğu kadar doyurucu da oluyorlar. Çocukluktan beri damağınızın aşina olduğu yemekler olduğu için hasret gidermenin yanısıra keyif de alıyorsunuz.

Etli yemekleri oldukça uygun fiyata servis eden Doy Çık Lokantası, kendini fast food restoranlarına rakip görüyor. Fiyatlar Kocaeli’deki lokantalara göre oldukça uygun; ortalama 8 liraya güzel bir ana yemek ile yanında çorba ve salata ile menü oluşturabilirsiniz. Fatma hanım günde 15 çeşite yakın ana yemek çıkarmakta. Bunun yanısıra 10 liraya yaklaşık 15 çeşitten oluşan kahvaltı tabağı da alabilirsiniz. Lokantada yemeyip kendisi evde yemek isteyenler için kilo ile mantı da satıyorlar.

izmit-ev-yemegi

Lokanta çalışanları oldukça güler yüzlüler ve hijyene çok dikkat ediyorlar. Fatma Hanım için kendini, açmış olduğu lokantaya adamış diyebiliriz. İşini çok sevmesi, yanında çalışan kişilere de sirayet etmiş.

Kullanmış olduğu malzemeler taze ve günlük. Özellikle et seçimine çok dikkat eden Fatma hanım, kasabına çok güveniyor.

Yazımızın başında belirtmiş olduğumuz gibi Doy-Çıkık Lokantası çok yeni bir işletme. Fakat sürekli artan müşteri sayısı, ne kadar kaliteli, sağlıklı ve lezzetli bir yemek servisi yaptıklarını göstermekte, Gürültüden uzak olan bu lokanta güler yüzlü çalışanıyla sıcak bir ortam oluşturmuş.

Ev, okul, iş yeri vb sipariş götürmekteler; 0538 494 66 12 numaralı telefondan arayarak sipariş verebilirsiniz.

Adres: Tepecik Mahallesi Feridun Özbay Caddesi Çinili Sokak Kocaeli

Kaynak: Esra Korkusuz