Patso Nedir?

Patates için 7’den 70’e herkesin damak zevkine uyar demek yanlış olmaz. Her türlüsünü büyük bir zevk ile yediğimiz, sabah kahvaltılarımızın, öğle atıştırmalarımızın, akşam yemeklerimizin vazgeçilmez yiyeceği. Bir de ketçap-mayonez varsa, işte o zaman tadından yenmez hale geliveriyor.

Bir de patatesin fastfood diyebileceğimiz bir çeşidi var; Patso. Dışarı çıktığımız zaman herkesin yemek isteyeceği bir tat. Evde de yapıyoruz çoğu zaman lakin nedense dışarıda yediğimiz zevki alamıyoruz. Şöyle bir baktığınız zaman içinde yalnızca turşu ve patates oluyor. İsteğe göre ketçap-mayonez ve kimi insanlar içine sosis de koydurabiliyorlar. Damak zevkine bağlı bir durum diyebiliriz. Tadının bu zamana kadar yediğimiz birçok şeyden çok daha iyi olduğu konusundan hep birlikte hemfikiriz.

patso-nedirYediğimiz zaman anında tokluk hissi veren bu yiyecek, her köşe başında mevcut desek, yanlış olmaz. Özellikle İstanbul Üsküdar taraflarında fazlalıkla görebileceğiniz bu yiyeceği, nefis şekilde yapan yerler mevcut. Öyle ki insanlar gece saat 2 3’lere kadar dükkanlarını açık tutuyorlar. Müşterileri de bu oranda epeyce oluyor.

Bakıldığı zaman çok kolay bir yiyecekmiş gibi gözükse de, sanıldığı kadar kolay değildir. Eğer patates kızardıktan hemen sonra ekmeğin içine koyarsanız, yalnızca ekmek arası ekmek yemiş olursunuz. Elbette patates kızardıktan sonra çok beklememeli ama sonuçları anlatıldığı üzere pek hoş olmuyor. Tabi bir de bunun ketçap-mayonez boyutunu da işin içine katarsak çıkmaz bir yola girmiş oluruz. Çünkü patatesleri haşlama boyutuna getirdiğimiz zaman içine katılan diğer şeylerin de tadı yok oluyor. O zaman patso değil de sanki ketçaplı mayonezli patates püresi yemiş oluyoruz.

Eğer yolunuz olur da düşerse patso için tek adresiniz Üsküdar olsun. Ne zaman ki orada yersiniz, o zaman bu dediğimizi daha iyi anlamış olacaksınız. Dışarıda doymak istiyorsanız, doymanın en ucuz ve en kolay adresi patsodur.

13 Yorum

 1. Cem
 2. Leman
 3. berk
 4. selami
 5. fatih
 6. İbrahim
 7. emin
 8. İjlal
 9. bayram
 10. seydali
 11. turan
 12. Yaşar
 13. Kerim

Cevap Yaz

Sanırız Ad Blocker Var :(

ama ilginizi çekebilecek bir kaç reklamı, rahatsız olmayacağınız şekilde yerleştirdiğimize emin olabilirsiniz.

Refresh