Birçok insan için çikolata dendin mi hayat durur. Büyük küçük her kesimden çikolata sever vardır. Belki de yüzlerce çeşit markada, bakkallardan en lüks pastanelere kadar ve artık butik dükkanlar da dahil birçok yerde değişik damak tatlarına uygun çikolatalar bulabilmekteyiz.

Çikolata tercihi kişiden kişiye değişmekte; kimi sütlü seviyor, kimi bitter, kimi beyaz çikolata… Klasik aromalı çikolataların yanında içi dolgulu çikolatalar da üretilmekte. Eskiden malumunuz özellikle yılbaşıların sevilen lezzeti içi likörlü çikolatalar vardı. Bunların yanı sıra klasik çilekli, portakallı, karamelli, fıstıklı, fındıklı, portakallı ve şu an sayamayacağımız çeşitte, lezzetli çikolatalar satılmakta.

İçi dolgulu çikolataların, benim bu sıralar en çok sevdiğim ürünü, naneli çikolata olan Nestle After Eight Nane dolgulu çikolatadan bahsedeceğim. Bu çikolatayı ilk kez A101’e haftanın ürünü olarak geldiğinde alıp denemiştim. Yeni bir yiyecek içecek gördüğümde mutlaka bir kez alıp tadına bakmak gibi bir huyum vardır. Öyle çok bir ürün saplantım yoktur; hani mesela Nutella bağımlıları, cips aşıkları çikolata tutkunları vardır ya öyle bir huyum yok çok şükür. Ama bir kere alıp denemeyi, tadına bakmayı seviyorum. Aslına bakarsanız ben çikolata da sevmiyorum. Birisine bunu dediğimde garipsiyor ama böyle. Lakin bu çikolata, sanırım naneli şeyleri sevdiğimden ötürü çok hoşuma gitti.

naneli-cikolata

After Eight zaten gerek kutusuyla, tasarımıyla, ürünün isminin yazı karakteri ile özel bir çikolata olduğunu daha rafta dururken hissettiriyor. Çok aman aman fahiş bir fiyatı yok, ücretin karşılığını veriyor fakat öyle bir gofret gibi de her gün alınabilecek bir ürün değil.

After Eight kahvenin yanında ve özellikle viski ile beraber inanılmaz bir uyum sağlıyor. Normalde çoğunlukla herkesin tercihi viskinin yanında çikolata yemektir fakat naneli çikolata bu uyumu bir level yukarı çıkartmış.

Ürünün beğendiğim bir diğer özelliği; çok incecik oluşu ve ayrı ayrı paketlenmesi. zaten çikolatalar Kutunun içerisinde ayrı ayrı durmaları, aynı ayrı paketlenmiş oluşu daha bir asortiklik katmış.

After Eight uzun zamandır yurt dışında satılan bir çikolata fakat Türkiye’de kısa dönemdir piyasaya sunuldu. Ola ki yurt dışından gelecek olan bir tanıdığınız varsa ya da siz çıkacaksınız mutlaka aldırın ya da alın. Çünkü buraya göre çok ucuz.

Pastanelerdeki çikolatalar ya da butik çikolatacılardaki çikolatalar tabi ki çok özeller ve ayrı bir lezzetleri var fakat hazır, bu tip çikolataların arasında Bence Nestle After eight bir numara.Güzel bir kahve eşliğinde, bir tane After Eight yerken fonda da güzel bir müzik varsa değmeyin keyfinize…