Taksim’de Güzel Et Nerede Yenir – Adana İl Sınırı

Lezzet Noktaları şikem perver

Taksimde-Guzel-Et-Nerede-Yenir-Adana-il-Siniri-1

Adana İl Sınırı içeriye girdiğinizde sizi adeta kebap cennetinde hissedebileceğiniz bir mekan. Adana mutfağının en güzel lezzetlerini müşterilerine sunan Adana İl Sınırı mezeleri gayet güzel olsa da esasen ustalığını et üzerinde belli ediyor. Özellikle sunmuş olduğu lezzetlerde fazla baharat kullanmayarak gerçek et tadını almak isteyenler için doğru tercih.

Kebap seversiniz, Adana İl Sınırı mutlaka keşfetmeniz gereken mekanların başında geliyor. Adana İl Sınırı sahibi Adnan Çam Bey, özellikle etlerinde baharat kullanmadıklarını, şayet müşteri istiyorsa kekik ve pul biber atabileceklerini söylüyor. Çünkü onlar için önemli olan müşterinin sadece etin tadını alabilmesi. Bunun için baharat kullanmadıkları gibi etlerine herhangi bir marine işlemi de uygulamıyorlar.

Adana İl Sınırı gerçekten bir Adana mekanı; buna Adana kebabın yanında bulgur pilavı, patates kızartması gibi fazlalıklar koymadan Taksimde-Guzel-Et-Nerede-Yenir-Adana-il-Siniri-3servis etmelerinden anlayabiliyoruz.Tüm Adanalılar gibi Adana kebabın yanında yeşillik ve soğandan başka bir şey koyulduğunda kebabı hakaret sayıyorlar. Adana İl Sınırı’nda Adana kebap istediğinizde kebabın yanında közlenmiş domates ve sumaklı soğan geliyor. Tabi kebabın yanında taze sebzelerle yapılmış ezme söyleyebiliyorsunuz. Kebabın olmazsa olmazı şalgam. Tabii ki gerçek Adana şalgamı. Bu arada şalgamın diğer adının daha doğrusu Adana’daki adının Adana sodası olduğunu öğreniyoruz.

Birçok işletme sunmuş olduğu etler kadar mezelere de önem verdikleri için mezeleri tatmadan yapamıyoruz. Böyle olunca da etlere yer kalmayabiliyor. Fakat Adana İl Sınırı’nda böyle bir problem yok. Çünkü fazla meze yok.  Eğer isterseniz esas siparişiniz gelmeden önce lahmacun ve  humus ile başlayabiliyorsunuz.  Eğer ki rakının yanında kavun ve peynir gibi klasik mezeler isterseniz de mekan etin yanında bunları vermiyor. Israr ederseniz yemekten sonra getiriyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Taksim’de Güzel Et Nerede Yenir – Adana İl Sınırı” üzerine 7 yorum

 1. Yusuf diyor ki:

  Hocam öncelikle bilgilendirme için teşekkürler ancak tam olarak adresini öğrenebilir miyim buranın?

  1. sokak yemekleri diyor ki:

   Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Meşelik Sokak, No 12, Beyoğlu, İstanbul

 2. Yunus diyor ki:

  Adından da belli değil mi ? Eti çok lezzetli herkese tavsiye ederim.

 3. Dilek diyor ki:

  İsmi de ilgi çekiyor.Yaratıcılık bu işte.Umarım yemekleri de lezzetlidir.

 4. Okan diyor ki:

  Adana’lı değilim ama, adana’dakilerin yemek zevklerine bitiyorum. Adamlar harika yemekler yapiyorlar, bu yazdığınız yerde yemek yemek isterim bi gün, lezzetli görünüyor yemekleri, zaten Adana yemekleri lezzetlidir. Baharatları ustaca kullanırlar 😉

 5. volkan diyor ki:

  Ben hayatımda böyle lezzetli yemekler yememiştim. Kaliteniz için teşekkür ederim.

 6. ferdi diyor ki:

  Adından da belli Adana İl Sınırı , Adana lezzetlerini dibine kadar tadabileceğiniz bir mekan. Ne zaman Taksime insem uğrarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir