Eve Yemek Sipariş Etmek

Genel sokak yemekleri

Son yıllarda değişen insanlar ve hayatın yoğunluğu yaşamlarımızda bazı farklılıklara sebep oldu. Bu farklılıklar da beraberinde alışkın olmadığımız yenilikler getirdi. Teknolojinin gelişmesi de değişiklikleri tetikledi. Artık daha hızlı ve daha kolay hayatlarımız oldu. Tek bir tıkla istediğimizi elde etmeye başladık ve gereksiz zaman kaybı önlendi. Beslenme alışkanlıklarımızda da değişiklikler gerçekleşti. Fakat burada bahsettiğimiz değişiklikler damak tadından çok beslenme tarzında meydana geldi.

Geçtiğimiz 20 yılda eve telefonla yemek sipariş etmek neredeyse bir hayaldi. Eve yemek sipariş imkanı olan yerler varsa bile çok az sayıdaydı. Her semte, her mahalleye giden yemek kuryeleri yoktu. Şimdi ise sadece telefon aracılığıyla değil, internetten de yemek siparişleri alınmaya başlandı. Sadece büyük yemek zincirleri değil, küçük yemek hizmeti veren işletmeler bile evlere, iş yerlerine servis yapmaya başladı. Türkiye’nin dört bir yanında eve yemek sipariş etmek artık çok doğal ve çok kolay bir hale geldi. Telefondan ya da internetten ayırt etmeden insanlar eve, işe, istedikleri, aklımıza gelebilecek her yere yemek sipariş etmeyi çok sevdi.

yemek-karikatur

Hayatın yoğunluğu esnasında insanlar pek çok şeye vakit ayıramaz duruma geldi. Aklımıza gelebilecek çok kolay işler bile insanlara zor gelmeye başladı. Belki yıllar öncesinde çok basit gelen işler bile böyle oldu. Bunun sebebi insanların boşu boşuna vakit kaybetmek istememesiydi. Yemek yapmak hatta dışarı çıkıp bir yerlerde yemek yemek bile insanlar için vakit kaybı oldu. Dolayısıyla eve yemek sipariş etmek insanlar için çok kolay bir seçenekti. Özellikle son dönemde internet bu konuda çok popüler hale geldi. Bunun sebebi internetten sipariş verenlere özel kampanyalar oldu. Firmalar birbirleriyle yarış haline girdi. Aynı şekilde sadece yemek siparişi üzerine olan internet siteleri de rekabete dahil oldu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Eve Yemek Sipariş Etmek” üzerine 11 yorum

 1. Banu diyor ki:

  Vallahi konforu kesinlike yabana atılmaz ama asosyalleşiyormuyuz cevap evet

 2. husnu diyor ki:

  insanımız abd insanları gibi obez olup duracaklar.. bu çılgınlık azaltılmalı..

 3. Yusuf diyor ki:

  eve yemek siparişi konusunda kuşkusuz rakipsiz yemeksepeti’dir.

 4. İbrahim diyor ki:

  bu konuda tabiki yemek sepeti aldı başını gitti. Hatta ülkemize bu olayı getiren ilk kuruluştur ve yabancı şirkete satıldıktan sonra daha iyi oldu

 5. hakan diyor ki:

  valla hocam abartmıyorum hergun eve sipariş vererek yaşıyorum resmen 😀 işten cıkınca ki işten gece 11 de cıkıyorum dırek dominos vs yemeksepetinden yapıstırıyorum sıparısı 🙂

 6. Serdar diyor ki:

  öğrenci ve bekarlar için harika bir fırsat bu. özelliklede yemek sepeti sitesi ciddi anlamda başarılı bir uygulamadır tavsiye ederim

 7. Akif diyor ki:

  Valla ev yemeklerini yerini tutmaz ama .İş yorgunluğunun üstüne da tadı çok güzel geliyor

 8. Halil diyor ki:

  Ben genelde ev kalabalık olduğunda sipariş veriyorum arkadaşlarla birlikte ama bazen de güzel bir kampanya denk geldiğinde kendim için de sipariş veriyorum uygun oluyor.

 9. Cem diyor ki:

  yıllardır yaptıgım bır uygulama özellikle yemeksepeti sitesi bu konuda bir numara ve gayet memnunum

 10. İlker diyor ki:

  en cok yaptıgım islerden biri bekar biri olarak heralde haftada 3 kez falan eve sipariş yapıyorumdur

 11. Tuğran diyor ki:

  bazen az param oluyor 1 döner sipariş etmek istiyorum ama utanıyorum arkadaş 1 döner için adamı buraya kadar getirmek ne akdar doğrudur aceba.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir