Sokak Yemekleri

sokak-yemekleri-300x250

 

Dünyanın hemen her ülkesinde sokak yemekleri, birbirinden farklı lezzetleriyle sevenlerine eşsiz tatlar yaşatmaktadır. Ülkemizde farklı lezzetleri sokaklarda tatmanın keyfi bir başka oluyor. Sokaklardan başka yerlerde nadir olarak yiyebileceğiniz sokak yemeklerini sizler için listeledik.

Hayır Diyemeyeceğiniz O Lezzetler!

balik-ekmek-izgara-1Balık Ekmek

Balık ekmek, özellikle İstanbul sokaklarında oldukça popüler olan ve rahatlıkla bulunabilecek bir lezzettir. Balık ekmek her ne kadar basit bir şekilde yapılıyor olsa da tadı oldukça komplekstir. Bol miktarda yeşilliğin içerisine boca edildiği ve tercihe bağlı olarak içerisine soğan koyulduğu bu sandviçler, pul biber ve tuz ile lezzet açısından doruk noktaya ulaşmaktadır. Balık ekmeği son tamamlayan ince dokunuş ise limondur. Izgara halinde yapılmış olan balık ekmek en güzel sokak yemekleri arasında baş sıralarda yer alıyor.

kurt-boregi-porsiyon-1Börek

Börek, sokakların bir diğer vazgeçilmez lezzetleri arasında kendisine rahatlıkla yer bulmaktadır. Çoğunlukla peynir, kıyma ve patates kullanılarak yapılmakta olan börekler aynı zamanda pişirme çeşitlerine göre farklı isimler de almaktadır. Sabah hızlıca evden çıkılıp işe giderken sokakta çay ile birlikte tüketilebilecek olan böreğin o an verdiği hazzı, çok az lezzet verir.

 

nohut-pilav-1Nohut & Pilav

Sokak yemeklerinin bir diğer popüleri Nohut pilavdır. Sokaklarda Nohut pilavı, cam tezgâhların arkasında yattığını rahatlıkla görebilirsiniz. Nohut pilavın üzerine baharat olarak karabiber katarak güzelce tüketebilirsiniz. Nohut pilavın yanına içecek olarak ise ayran, idealdir.

 

Cevap Yaz

Sanırız Ad Blocker Var :(

ama ilginizi çekebilecek bir kaç reklamı, rahatsız olmayacağınız şekilde yerleştirdiğimize emin olabilirsiniz.

Refresh