Dilli Kaşarlı Tost

Toplum olarak daha önce bilmediğimiz, duymadığımız şeyleri yerken, hatta konuşurken bile o yiyeceğe düşman oluyoruz. Belki bir yesek, tatmış olsak veya daha önceden anlatılan yorumları biraz dinlesek seveceğiz. Lakin ön yargılarımız bizi bitiren ilk etkendir.

Bazı yiyecekler olduğundan daha farklı karşılar bizi. Umduğumuzu bulamayız doğrusu. Aslına bakarsanız sevmemek değil, yalnızca hayal kırıklığına uğramak diyebiliriz. Mesela dilli kaşarlı tost. İlk defa duymuştum ve yalnızca normal kaşar peyniri var sanıyordum. Meğerse öyle değilmiş. Dilli kaşarlı tostun nasıl olduğunu daha yeni öğrenmiş biri olarak sizlere, bu nefis lezzeti anlatacağım.

Kaşarlı tost hepimizin ağzından düşmeyen bir lezzet, bu bilgiye aşikarız. Ama konu dilli kaşarlı tosta gelince işler değişiyor. Daha önce duymamış biri iseniz ve dışarıdan dilli kaşarlı tost siparişi verecekseniz dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Karşınıza dil peynirli tost değil de, gerçekten dil olan bir tost gelecektir. Başta sevmemeniz çok doğal gelebilir. Yemediğimiz şeyleri yiyememek gibi bir huy edinmişiz. Ama bu öyle güzel ve doyurucu bir lezzet ki elinizi her telefona götürdüğünüz zaman arayacağınız tek lezzet bu olacaktır. Aslına bakarsanız basit bir tosttan başka bir şey değildir. Tost her öğün de ve her zaman kolaylıkla yenilebilen bir lezzet olduğu için favori yiyeceğimiz olmaktadır.

Yapılması da bir o kadar zevkli ve kolaydır. Dana dili ile yapılmış olan tost çok daha lezzetlidir. 250 gram kadar haşlanmış ve soğutulmuş dana dilinizi hazır bulundurmalısınız, biraz kaşar peyniri, tatlı hardal, biraz göbek ve eğer arzu ederseniz kırmızı soğan da kullanabilirsiniz. Haşladığınız dili kullanarak her zaman yaptığınız tostu yapacaksınız. İçine söylediğimiz malzemeleri de ilave ederek.

Mükemmel lezzetli dilli kaşarlı tost hazır. Afiyetle yedikten sonra bir tane daha yemek isteyeceksiniz ona göre…

27 Yorum

 1. hamdi
  • murat
 2. seyfi
 3. seyko
 4. cihan
 5. sert
 6. ahmet
 7. baycan
 8. cezim
 9. taci
 10. mitat
 11. Esin
 12. ali
 13. sait
 14. veysi
 15. sezer
 16. Barış
 17. Ümit
 18. sedat
 19. Gizem
 20. sedat
 21. Abbas
 22. Yaşar
 23. mia
 24. Ramazan
 25. nerminŞer
 26. ahmet

Cevap Yaz

Sanırız Ad Blocker Var :(

ama ilginizi çekebilecek bir kaç reklamı, rahatsız olmayacağınız şekilde yerleştirdiğimize emin olabilirsiniz.

Refresh